Zdrowa dieta w ciąży – Co jeść w ciąży a czego unikać?

Zdrowa dieta w ciąży – Co jeść w ciąży a czego unikać?
5 (100%) 1 vote

Każda kobieta w ciąży pewnie nie raz słyszała, że teraz „musi jeść za dwoje”. W powszechnie panującej opinii kobieta w stanie błogosławiony powinna jeść po prostu więcej.

Tymczasem zapotrzebowanie energetyczne dla organizmu kobiety w pierwszym trymestrze ciąży praktycznie nie wzrasta. Nie oznacza to jednak, że spodziewając się dziecka nie należy rozważyć zmiany dotychczasowych nawyków żywieniowych i sposobu odżywiania.

Już od pierwszych dni ciąży warto zmienić dietę na zdrowszą, opartą na dużej ilości produktów naturalnego pochodzenia, pozbawionych sztucznych wypełniaczy, barwników, konserwantów, wzmacniaczy smaku i polepszaczy. Nie należy natomiast drastycznie zwiększać ilości spożywanych posiłków, gdyż może to skutkować nadmiernymi kilogramami, których pozbycie się może stanowić problem dla młodej mamy. Należy pamiętać, że szczególnie na początku ciąży wystarczy poprawa jakości odżywiania, zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych na zdrowsze, nie ma natomiast konieczności zwiększania ilości spożywanych posiłków.